Convector electric cu sticlă Trotec Design TCH 2010 E

Cod:
TCH2010E
Producator: Trotec
(5) Scrie un review

Stoc epuizat

599,00 lei
TVA inclus

Comandă telefonic la:

+40 758 090 142 (L-V: 08:30 - 17:30)
Livrare gratuită
Posibilitate de plată prin

PLATA ÎN RATE FĂRĂ DOBÂNDĂ PRIN

  • Card de Cumpărături Raiffeisen
  • Card Avantaj, StarBT, Bonus Card și Alpha Card
  • Card de Cumpărături BRD Finance
Convectorul electric cu sticlă TCH 2010 E este soluţie ideală pentru o căldură rapidă, simplă, silenţioasă şi inodoră. Pe lângă puterea sa de 2.000 waţi, acest convector electric atrage şi prin designul elegant, care pune în valoare orice spaţiu de locuit. Vezi mai multe
  • Garanție persoane fizice: 24 luni
  • Garanție persoane juridice: 12 luni

CERTIFICARI / MEDALII

Best buy Award

Cel mai bun raport preț/calitate 2026/2027

Customers friend

Icertias certified. Superior excelence

Customers friend

Icertias certified. Pentru că prețuim clienții noștri

Qudal 2026/2027

Top quality medal. Calitate superioară votată de clienți

Descriere

  • Căldură îmbietoare, căldură atractivă. 
  • Soluția ideală și estetică atunci când în încăperi este nevoie rapid de căldură, fără zgomot si fara poluare.
  • Suprafața frontală a convectorului constă din sticlă, aceasta face aparatul ușor de curățat și rezistent contra zgârieturilor.
  • Convectorul de înaltă calitate din sticlă se poate utiliza necomplicat prin panoul tactil integrat de comandă ce se află sub ecranul cu iluminare pe fundal cu LED.
  • Pentru folosirea convectoului TCH 2010 E nu aveți nevoie mai mult de o priză de curent. Apoi setați pe panoul de comandă temperatura la care doriți să se ajungă între valorile de 15 și 35 °C, care cu ajutorul comenzii prin termostat se menține, ceea ce conferă aparatului o efiență energetică bună. Temperatura actuală este controlată automat iar deîndată ce se ajunge la temeratura dorită, aparatul reduce automat puterea menținând cu eficiență energetică temeratura constantă. Cu acest mod economic se consumă mereu numai atâta energie cât este necesară.
  • Pe lângă cele două trepte de putere cu care se poate regla sezonal în funcție de necesități căldura, convectorul deține și o protecție contra supraîncălzirii precum și de un ceas programabil de 24 de ore cu care puteți să-l porniți după necesitățile personale convectorul.
  • Funcțiunea de supraveghere la îngheț se opune unei răciri pronunțate a încăperii pe timpul concediului sau în timpii când nu există o prezență în încăpere. Toate funcțiunle și setările se pot comanda pe lângă ecranul tactil și prin telecomanda din dotare.
  • Exact ca și celelalte aparate din seria TCH, convectorul TCH 2010 E lucrează cu efectul uniform al căldurii prin convecție și ca atare și domeniile de utilizare sunt asemănătoare. De exemplu se poate utiliza ca un înlocuitor rapid al caloriferului, ca o soluție temporară la începutul perioadei reci sau pentru încălzirea de încăperi care nu sunt racordate la sistemul e încălzire.
  • Datorită rolelor cu sistem de frânare, convectorul TCH 2010 E se poate poziționa flexibil în încăpere. 


Avantaje practice:

  • Putere de încălzire de până la 2.000 wați pentru o căldură curată și fără zgomot
  • Comanda termostatică fără trepte
  • 2 trepte de încălzire (1.000 W / 2.000 W)
  • Mod de funcționare automatic comandat prin termostat
  • Controlul automat al temperaturii
  • Funcțiune de supraveghere la îngheț
  • Funcționare cu o eficiență energetică datorită reducerii puterii de încălzire la atingerea temperaturii dorite
  • Indicator de temperatură
  • Funcțiune de timer pentru setarea timpului de startare și oprire (00:01 bis 23:59)
  • Telecomadnă cu infraroșu
  • Sticlă securizată cu ecran tactil
  • Ecran LCD
  • Protecție la supraîncălzire
  • Încălzire fără zgomot
  • Transportabil datorită rolelor integrate
  • Frână pentru role


Date tehnice

  • Putere de încălzire (Treapta 1 / 2): 1.000 W / 2.000 W
  • Alimentare: 220 - 240 V/50 - 60 Hz
  • Fișă de conectare: CEE 7/7
  • Curent nominal: 8,7 A
  • Lungime cablu de alimentare: 1,5 m
  • Dimensiuni (L x l x Î): 80 x 840 x 470 mm
  • Greutate: 8 kg
  • Furnitură: convector, picioare, manual de utilizare


ATENTIE! Acoperirea radiatorului cu diverse obiecte este strict interzisa! Acoperirea poate provoca supraincalzire, soc electric sau incendiu!

Specificatii

Termostat Da
Domeniu utilizare Casnic
Trepte Incalzire 2
Tip Convector electric
Functii Protectie la supraincalzire, Timer
Telecomanda Da
Greutate (kg) 8
Dimensiuni (L x H x l mm) 80 x 840 x 470
Material Sticla
Producator Trotec
Display Digital DA
Alimentare AC 220 - 240 V / 50 - 60 Hz
Pentru Interior
Putere nominala (Watt) 20 
Vezi multe

Review-uri

Scrie un review pentru Convector electric cu sticlă Trotec Design TCH 2010 E

Acest formular este protejat de reCAPTCHA - Politica de confidențialitate Google și Termenii și condițiile.

Se încarcă
Este folositor
Un produs bun. Incalzeste destul de bine un dormitor de aprox 16mp
Produsul este conform descrierii iar colaborarea cu cei de la relatii clienti a fost foarte buna (amabili si prompti). Livrarea rapida.
Recomand
Avand in vedere ca ne incalzim electric de peste 6 ani, folosind un sistem de panouri cu infrarosu, umiditatea din camera era foarte ridicata, ca si consumul de altfel. Am achizitionat 3 convectoare pentru parter. Isi fac treaba foarte bine, am scapat de umiditatea in exces si consumul este mai mic deoarece nu mai pleaca incalzirea cu panouri. Design cu bun gust, fata din sticla cu touch impecabil, raport pret calitate foarte bun. Initial am comandat doar 1 si s-a dovedit ca avea defecte de afisarea digitala iar cei de la AlecoAir au fost foarte prompti prin livrare si schimb produs.
Termostat precis, design elegant, încălzire rapidă, touchscreen screening excelent
5 recenzii