Dezumidificator Trotec TTK100S, 30l/zi, Debit 200mc/h, Pentru spatii de pana la 90mp, Higrostat reglabil

Cod:
TTK100S
Culoare:
Alb/Gri
Producator: Trotec
(21) Scrie un review

Stoc epuizat

1.099,00 lei
TVA inclus

Comandă telefonic la:

+40 758 090 142 (L-V: 08:30 - 17:30)
Livrare gratuită
Posibilitate de plată prin

PLATA ÎN RATE FĂRĂ DOBÂNDĂ PRIN

  • Card de Cumpărături Raiffeisen
  • Card Avantaj, StarBT, Bonus Card și Alpha Card
  • Card de Cumpărături BRD Finance
dezumidificator casnic pentru mentinerea umiditatii in parametri normali si protejarea locuintei de mucegai si igrasie Vezi mai multe
  • Garanție persoane fizice: 24 luni
  • Garanție persoane juridice: 12 luni

CERTIFICARI / MEDALII

Best buy Award

Cel mai bun raport preț/calitate 2026/2027

Customers friend

Icertias certified. Superior excelence

Customers friend

Icertias certified. Pentru că prețuim clienții noștri

Qudal 2026/2027

Top quality medal. Calitate superioară votată de clienți

Descriere

  • Capacitate max. dezumidificare de 30l/zi si debit aer de 200mc/h.  Potrivit pentru spatii de pana la 90mp.
  • Dezghețare automată cu gaz cald care garantează o capacitate de dezumidificare marita, și în încăperi neîncălzite.
  • Higrostat reglabil pentru controlul permanent al umidității relative a aerului. Dacă valoarea va fi depășită, aparatul pornește automat.  Atentie: dupa atingerea nivelului optim de umiditate, ventilatorul incorporat nu se opreste singur.
  • Atenționare luminoasă pentru a indica un rezervor de apă plin.
  • Protecție la preaplin pentru deconectare automată la atingerea volumului maxim de colectare în rezervor.
  • Sistem dublu de evacuare a apei condensate, cu posibilitatea de a racorda un furtun de scurgere, pentru uscarea permanentă a spațiilor nesupravegheate.
  • Filtru de aer ușor accesibil, ușor de curățat. Filtrează părul de animale, scamele, praful și combate înmulțirea bacteriilor.
  • Funcționare automată cu gaz cald, pentru o dezumidificare eficientă și în spațiile neîncălzite
  • Acest dezumidificator a fost verificat de TÜV Germania și poartă sigla GS pentru o siguranță verificată.


Date tehnice:

  • Capacitate de dezumidificare max./24h: 30 litri
  • Debit de aer: 200 m³/h
  • Potrivit pentru încăperi (înălțime tavan 2,50 m) cu o suprafață de până la 90 m²
  • Potrivit pentru încăperi (înălțime tavan 2,50 m) cu un volum de până la 230 m³
  • Domeniul de funcționare, temperatură: 5°-35°C
  • Domeniul de funcționare, umiditate: 40 până la 100 % u.r.
  • Principiul de funcționare: uscare la rece
  • Dezghețare automată: gaz cald*
  • Compresor: compresor rotativ
  • Alimentare: 230V (50Hz)
  • Consum max.: 530 W
  • Rezervor de apă (valoare de deconectare): 4,3 litri
  • Nivel sonor dB (A): 51
  • Lungime: 290 mm
  • Lățime: 390 mm
  • Înălțime: 612 mm
  • Greutate: 15,2 kg



*La dezumidificatoare cu gaz cald, performanța este cu circa 30% mai mare decât la dezghețarea automată electronică, la o capacitate identică a compresorului, în domeniul temperaturilor între 5-15°C. La temperaturi peste 15°C, capacitatea de dezumidificare este identică.


Suprafata este valabila pentru o inaltime de 2,5 metri.

ATENTIE: Va rugam sa aveti in vedere ca in functie de puterea compresorului, temperatura din incapere poate creste cu 2-4 grade.


Specificatii

Timer Nu
Functii Timer, Uscare Rufe
Telecomanda Nu
Ionizare Nu
Suprafata Recomandata 90 
Greutate (kg) 15.2
Dimensiuni Colet (L x H x l mm) 290 x 612 x 390
Dimensiuni (L x H x l mm) 290 x 612 x 390
Dezghetare automata Gaz Cald
Producator Trotec
Higrostat Da
Trepte ventilator 1
Dubla evacuare a condensului (rezervor sau racord furtun) Da
Tip material Plastic
Mobilitate Maner, Roti
Domeniul de funcționare, umiditate 40% - 100%
Domeniul de funcționare, temperatura 5°C - 35°C
Nivel Sonor (dB) 51 
Tip Filtru Pre-filtru Lavabil
Consum (Watt) 530 
Display Digital Nu
Capacitate rezervor (litri) 4,30 
Principiul de funcționare Compresor
Alimentare AC 220 - 240 V / 50 - 60 Hz
Culoare Alb/Gri
Tip produs Dezumidificator
Capacitate max. dezumidificare (litri/zi) 30 
Vezi multe

Review-uri

Scrie un review pentru Dezumidificator Trotec TTK100S, 30l/zi, Debit 200mc/h, Pentru spatii de pana la 90mp, Higrostat reglabil

Acest formular este protejat de reCAPTCHA - Politica de confidențialitate Google și Termenii și condițiile.

Se încarcă
Recomand
Produs de inalta calitate cu livrare foarte rapida.
Documentatie perfect coceputa si atentionari utile la punerea in functiune.
Suntem foarte multumiti!
L-am achiziționat pentru a ne face mutarea posibila in casa cea noua. Am primit multe sfaturi de a mai astepta cateva luni, cam 6-7 luni, inainte de a locui in ea. Motivul fiind umezeala care ne poate creea mari probleme, atunci am cautat un echipamenr specific, care sa poată absorbi apa din pereti care se evapora. Am ales acest model, mai simplu (adica fara display, timer etc) dar care acopera o suprafata de 90 mp, noi avand casa de 145 mp, este in funcțiune de aprox. O luna, cred ca a scos peste 50 l apa. Ah, si inca ceva, este adevarat ca face un zgomot, dar pe mine personal ma relazeaza☺, este un zgomot continuu dar de joasa intensitate. Imi place.
Dețin acest produs de cel puțin 5 ani, deoarece este excelent în locuința pe care o avem, am decis să mai cumpărăm încă unul pentru a-l pune într-o altă zonă din casă! Mulțumesc mult
Foarte multumit de aparat si de site Alecoair.ro Prompti si la obiect.
Succes in continuare.
Aparatul este f.bun, il recomand.
Foarte multumita. Aparatul este putin cam zgomotos, dar foarte eficient. Desi functioneaza numai cateva ore seara, a rezolvat problema umiditatii in spatiul pentru care l-am achizitionat. Deocamdata nu sunt probleme (il avem de cateva saptamani).
Pentru personalul AlecoAir, numai cuvinte de lauda: promptitudine, politete, corectitudine, respect. Am primit aparatul a doua zi, dar am constatat o neregula cand l-am desigilat, am comunicat imediat si am trimis poze lamuritoare, iar a doua zi aparatul a fost inlocuit. Daca toti am reactiona cu acelasi respect acolo unde lucram, ne-am putea bucura de ,,o tara ca afara", mai repede decat speram. Multumim frumos pentru aceasta experienta.
I write the review two days after I opened the device and turned it on.

The device looks great, the noise is tolerable but not at night, doing is job .

I chose this device because of its diffusing method which is more reliable.

The big drawbacks that I dropped the score and only realized after buying are:
1. The fact that there is no power selector button for a fan makes it difficult to turn on during sleep, watching TV etc.
2. Power button - There is no way to adjust the desired humidity. Just by guessing.

In conclusion - do not recommend for home use.
Un produs f bun. Functioneaza in continuu aproapre de vreo 2 saptamani. Il folosesc intr-un beci f umed si a facut o treaba excelenta.
Recomand 100%!
Este un produs usor de montat si folosit, care corespunde descrierii si parametrilor tehnici afisati, referitor la aspect, zgomot (cat un frigider) si performanta. I folosesc intr-o casa in care locuiesc ocazional si care nu este aerisita. Avantajul este ca se opreste singur cand rezervorul este plin. Chiar daca rezervorul este plin acesta are o dimensiune corespunzatoare pentru a nu se scurge apa din el (preaplin). Sunt multumita si il recomand.
21 recenzii
din 3