Dezumidificator Trotec TTK26E, 10l/zi, debit aer 80mc/h, Util pana la 15mp, Auto restart

Cod:
TTK26E
Culoare:
Alb
Producator: Trotec
(180) Scrie un review

Stoc epuizat

689,00 lei
TVA inclus

Comandă telefonic la:

+40 758 090 142 (L-V: 08:30 - 17:30)
Livrare gratuită
Posibilitate de plată prin

PLATA ÎN RATE FĂRĂ DOBÂNDĂ PRIN

  • Card de Cumpărături Raiffeisen
  • Card Avantaj, StarBT, Bonus Card și Alpha Card
  • Card de Cumpărături BRD Finance
Timbru verde inclus 15 lei
Dezumidificator TTK26E, 10l/zi, debit aer 80mc/h, pentru 15mp, putere 0,24 kW Vezi mai multe
  • Garanție persoane fizice: 24 luni
  • Garanție persoane juridice: 12 luni

CERTIFICARI / MEDALII

Best buy Award

Cel mai bun raport preț/calitate 2026/2027

Customers friend

Icertias certified. Superior excelence

Customers friend

Icertias certified. Pentru că prețuim clienții noștri

Qudal 2026/2027

Top quality medal. Calitate superioară votată de clienți

Descriere


Noua variantă îmbunătățită a dezumidificatorul TTK 26E, vine cu un design mult mai compact dar performanțe impresionante.

Nu vă lăsați înselați de dimensiunile reduse ale aparatului, acesta excelează prin capacitatea sa de a menține un aer cu o umiditate optimă în proximitatea sa, în orice anotimp.

Datorită tehnologiei inovatoarea și a designului estetic, cu linii fine și fără marigini sau colțuri, acest dezumidificator este favorit în clasa sa de performanță.

Umiditatea din aerul ambiant are rezolvare, TTK 26E este o soluție eficientă și economică cu o performanță de dezumidificare de până la 10 litri, păstrează aerul uscat în încăperi de până la 15 mp.


Aparatul este foarte ușor de utilizat: conectați-l la rețeaua electrică, porniți-l și dezumidificatorul va  începe să funcționeze, având un debit de aer de 80mc/h.

Funcții utile

  • Capacitate maximă de dezumidificare de 10l/zi și un debit de aer de 80mc/h. Este potrivit pentru spatii de pana la 15mp
  • 2 moduri de funcționare: automat și continuu
  • 2 Trepte de ventilare
  • Funcția de auto-restart- In cazul unei caderi de tensiune, dezumidificatorul va reporni pe setarile stabilite inainte de oprirea aparatului
  • Detectează și afișează în mod automat umiditatea din aer
  • Funcția uscare rufe – datorită acestei funcții puteți usca hainele într-un mod mai blând pentru țesătură decât uscarea în aparatele tradiționale dedicate, astfel aerul pe care îl respirați nu va depăși umiditatea optimă. De asemenea țesăturile sensibile cum sunt lâna și mătasea nu vor avea de suferit. Toate aceste beneficii cu un consum energetic redus.
  • Funcția de uscare a aerului ambiant
  • Funcția de dezghețare automată electronică
  • Temporizator
  • Indicator umplere rezervor de colectare -  aparatul se oprește automat
  • Indicator luminos de avertizare pentru a informa cu privire la umplerea rezervorului.
  • Filtru de aer lavabil- reține părul de animale, praful, și previne dezvoltarea bacteriilor
  • Funcția de drenare continuă- scapă de grija golirii rezervorului de apă prin atașarea unui furtun cu diametrul e maxim 9mm. Gura de evacuare a condensului poate fi conectată la un furtun pentru o evacuare continuă a condensului într-un canal de scurgere.
  • Display digital
  • Roți și mâner pentru manevrarea facilă a aparatului

În fiecare an, milioane de tone de emisii de CO2 nocive pentru mediu (gaze cu efect de seră) sunt emise în aer de agenții frigorifici sintetici. 

Aparatul utilizează ca agent frigorific ecologic propan (R290), TTK 26E aduce o contribuție valoroasă la protejarea climatului nostru de agenți poluanți, fiind și foarte eficient din punct de vedere energetic, reducând astfel costurile de energie

Acest dezumidificator are toate dotările necesare de confort care permit funcționarea sa nesupravegheată, astfel că nu trebuie să-ți faci griji în ceea ce privește siguranța ta sau a casei tale.


  • Date tehnice:

    • Capacitate de dezumidificare max.: 10 litri/24h
    • Debit de aer: 80 m³/h
    • Potrivit pentru încăperi până la: 15 m² / 37 m³
    • Domeniul de lucru temperatură: 5 °C până la 32 °C
    • Domeniul de lucru umiditate: 20% până la 80% u.r.
    • Racord electric: 230 V / 50 Hz
    • Gaz refrigerant R290/ 40g
    • Putere consumată max.: 0,24 kW
    • Rezervor de apă: 1,8 litri
    • Nivel sonor: 42 dB (A)
    • Dimensiuni: 210 x 295 x 420 mm
    • Greutate: 9,5 kg



Suprafața este valabilă pentru o înalțime de 2,5 metri.
ATENTIE: Vă rugăm să aveți în vedere ca în funcție de puterea compresorului, temperatura din încăpere poate crește cu 2-4 grade.


Specificatii

Timer Da
Functii Afisaj al umiditatii, Timer, Uscare Rufe
Telecomanda Nu
Ionizare Nu
Suprafata Recomandata 15 
Greutate (kg) 9.5
Dimensiuni (L x H x l mm) 210 x 420 x 295
Dezghetare automata Da
Producator Trotec
Higrostat Da
Dubla evacuare a condensului (rezervor sau racord furtun) Da
Tip material Plastic
Mobilitate Maner, Portabil
Domeniul de funcționare, umiditate 20% - 80%
Domeniul de funcționare, temperatura 5°C - 32°C
Nivel Sonor (dB) 42 
Tip Filtru Pre-filtru Lavabil
Consum (Watt) 240 
Display Digital Nu
Capacitate rezervor (litri) 1,80 
Principiul de funcționare Compresor
Alimentare AC 220 - 240 V / 50 - 60 Hz
Culoare Alb
Capacitate max. dezumidificare (litri/zi) 10 
Vezi multe

Review-uri

Scrie un review pentru Dezumidificator Trotec TTK26E, 10l/zi, debit aer 80mc/h, Util pana la 15mp, Auto restart

Acest formular este protejat de reCAPTCHA - Politica de confidențialitate Google și Termenii și condițiile.

Se încarcă
Sunt foarte mulțumită de produsul achiziționat! Corespunde perfect cu ceea ce am citit pe site. Recomand!
Este bin. Isi face treaba bine. Zgomotul este unul gen alb, care pe bebe meu il ajuta sa adoarmă. Zgomotul este ca a unui uscator de par sau masina de spălat haine. Este ok.
Isi face foarte bine treaba, zgomotul este acceptabil, pretul la ofera este un mare bonus. Sunt foarte multumita
In schimb ma gandesc foarte serios cum voi scoate praful adunat . Am impresia ca trebuie curatata" paleta "aceea din spate care se invarte si nu am nicio sansa sa pot face acest lucru acasa. Sa trimit catre voi pt curatare mi se pare destul de greu..
Trebuie sa gasesc o solutie pt o curatare interioara

Calitate preț ok.
Este un produs ok. Isi face treaba. Nu ma deranjeaza zgomotul pt ca nu as dormi cu el pornit. Este exact ceea ce imi trebuia.
OK, nu il poti folosi noaptea, e zgomotos. Daaaaaar, m-a scapat de igrasie in toata casa, lasat cateva ore pe zi sa mearga constant de o luna prin camere si bucatarie. Aduna apa de zici ca poti iriga cu ea gradina. Bineinteles, igrasia am curatat-o cu un antimucegai, dupa ce am scos umiditatea din atmosfera, si nu a revenit. Nu cred ca un aparat de dimensiuni mici, chiar lasat 24 din 24 sa functioneze ar face ce face acest Trotec in cateva ore pe zi de functionare. Dai un ban mai mult dar merita. Plus ca filtrul retine si ceva praf. RECOMAND.
Ca și produs este bun....își face treaba....scoate apa din camera de 20m2 cu ușurintă......doar ca e bun pe timpul zilei sa fie ținut in priza.....pe timp de noapte nu poți dormi cu el in camera ca e foarte zgomotos....chiar și in camera alăturată tot face Sigmir încât sa nu poți dormi
Este eficient, dar cam zgomotos. Nu poate fi pus intr-o camera in care intentionati sa dormiti. Nici eu nu l-am pus :). Face toti banii. Nu am dat 5 stele tocmai din cauza zgomotului.
Sunt foarte mulțumită de dezumidificator... Își merită toți banii. Recomand cu încredere!
Face toti bani
180 recenzii
din 18