GRATUIT
Set filtre HEPA E10 si TRUE HEPA compatibile cu sistemul de ventilatie AlecoAir E40 Revive
În stoc
PLATA ÎN RATE FĂRĂ DOBÂNDĂ PRIN
- Card de Cumpărături Raiffeisen
- Card Avantaj, StarBT, Bonus Card și Alpha Card
- Card de Cumpărături BRD Finance
- Garanție persoane fizice: 24 luni
- Garanție persoane juridice: 12 luni
DISPONIBILITATE
- Alecoair depozit Crinului
- Alecoair Plaza Romania
CERTIFICARI / MEDALII
Best buy Award
Cel mai bun raport preț/calitate 2026/2027
Customers friend
Icertias certified. Superior excelence
Customers friend
Icertias certified. Pentru că prețuim clienții noștri
Qudal 2026/2027
Top quality medal. Calitate superioară votată de clienți
Descriere
Set de filtre compatibil cu sistemul de ventilatie AlecoAir E40 Revive. Setul contine:
- 2 x Pre-filtru HEPA E10 - retine particulele mari de praf, scame sau par de animale.
- 1 x Filtru TRUE HEPA (H13) - retine microparticulele de praf, acarieni, polen, spori de mucegai, bacterii si virusuri. Filtrul TRUE HEPA retine particule de peste 0,3 microni intr-o proportie de peste 99,97%.
Recomandare: Schimbati filtrele HEPA E10 si HEPA H13 o data la 3-6 luni sau ori de cate ori considerati ca este murdar si reduce eficienta aparatului.
EXEMPLE DE MATERII POLUANTE RETINUTE DE FILTRUL HEPA H13
3.jpg)
ATENȚIE!
- Se recomandă schimbarea filtrelor în momentul în care acesta este încărcat de impurități pentru a nu afecta performanța aparatului.
- Pre-filtrele lavabile si filtrul TRUE HEPA H13 trebuie schimbat la un interval de 3-6 luni sau în momentul în care:
- filtrul își schimbă culoarea și devine gri
- aparatul eliberează un miros greu în aer, deoarece praful și particulele poluante sunt retrimise în încăpere
- fluxul de aer eliberat este neuniform, deoarece impuritățile acumulate în anumite zone ale filtrului împiedică distribuirea uniformă a aerului
- fluxul de aer este tot mai scăzut, acest lucru datorându-se încărcării cu particule a filtrului ce obturează fluxul de aer.
ATENȚIE!
- Filtrele furnizate sunt sigilate într-un ambalaj de plastic. Desigilarea acestora pentru utilizare duce la imposibilitatea returnării filtrelor, din motive de sănătate, filtrele putând fi contaminate cu agenți prezenți în aerul ventilat încă de la prima utilizare. În condițiile returnării unui filtru desigilat din ambalajul de plastic, ne rezervăm dreptul de a reține valoarea filtrului inclus în pachetul livrat.
Specificatii
| Producator | Alecoair |
|---|